| Cristina_Crissu_1991 a întrebat:

Am o problema cu Magazin Play. Nu stiu de ce, dar nu mai pot descarca nici o aplicatie. Am suficient spatiu, dar cand doresc sa descarc ceva primesc instant mesajul: "Nu aveti suficient spatiu pe dispozitiv". Am dezinstalat mai multe jocuri, dar cica tot n-am spatiu. Care este problema?

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Daca esti o utilizatoare normala Android nu iti recomand sub nici o forma Root-area acestuia, il vei face sa mearga greu, ai nevoie de cunostinte destul de solide ca dupa rootare sa ti-l optimizezi. Iar da cu aplicatiile si spatiu asa este, ai 2 solutii. 1. Adaugi card daca telefonul este prevazut cu slot card. 2. Stergi aplicatiile de care nu mai ai nevoie + vezi ca ai pe Magazin Play "Clean Master" care curata memoria cache, fisiere reziduale, etc. o sa te ajute mult. Pe langa asta vezi ca la Android cea mai multa memorie o ia pe langa "Memoria rezervata updatarii" si Update-ul Aplicatiilor.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru ca memoria device-ului este impartita pe mai multe partitii exact ca si la un pc de aceea nu ai spatiu. Incearca cu un card micro sd sau fa root.

| CristianTheBest a răspuns:

Asa este si al meu... Sa-ti explic cum sta treaba. Deci ai o memorie mica, din cate inteleg. Aceasta e impartita in mai multe ramuri. De exemplu una e pentru folosinta, alta este tinuta pentru eventuale update/upgrade-uri ale sistemului de operare/a aplicatiilor implicite ale dispozitivului. Sper ca te-am lamurit happy