| Raz11 a întrebat:

Am o problema cu microfonul. Am vrut ieri sa vorbesc cu cineva pe skype dar eu auzeam persoana respectiva dar ea nu. Am incercat a fac o proba cu Windows Recorder dar tot la fel nu imi inregistreaza deloc vocea. Am intrat in setari si am vazut ca microfonul e setat la maxim. Din cate am citit pe net, trebuie sa instalez niste codecuri. Dar cum gasesc codecurile bune pentru Pc-ul meu ( am pe el instalat Windows XP ). Nu pot sa va spun numele castilor pentru ca le am de 1 an si ceva (tot ce scrie pe ele este : A4 Tech). Si spre surprinderea mea castile mergeau pana sa reinstalez Windowsul. Daca va ajuta cu ceva cand dau,, dxdiag" sa imi arate ce placa video am imi aratabig grinevice :C-Media Wave Device .....si un IP foarte mare; Driver : cmuda.sys. Si inca ceva: Mufa e bine pusa la locul ei pentru ca am castile de mult si am folosit microfonul destul de des. Daca il bag si pe alte PC-uri (Mai am un Laptop cu Windows 7) merge perfect. Imi puteti da va rog o rezolvare? Chiar nu stiu ce sa mai fac... Funda! happy

6 răspunsuri:
| Angelworld a răspuns:

Uita-te la setarile de la Sound sa nu fie bifata la microfon checkul mute. Daca nu este bifat reinstaleaza windowsul.

| Raz11 explică (pentru Angelworld):

Nu e bifat ca m-am uitat. De ce sa reinstalez windowsul. nu are nici o legatura... mai mare legatura o are driverul la placa audio

| Angelworld a răspuns:

Pentru ca decat sa te chinui cu drivere audio dupa net, mai bine suferi 1 ora fara pc...e greu? Daca zici ca a mai mers iti va merge in mod sigur

| BlackSniper a răspuns:

Am aceeasi problema dar cv nu e bine eu am lasat pc 1 ora si m-am uitat la setari si n-au nimic sunt toate bune dar microfonul nu merge ma poate ajuta cineva cu problema mea?

| B4oN a răspuns (pentru BlackSniper):

Problema asta o am si eu