| pionut50 a întrebat:

am o problema cu o pompa submersibila de apa curata, puternica 1, 4 kw,a mers bine acum un an, dar acuma a facut ceva figuri, a bagat apa 2 zile,cand dintr-o nu mai curge apa la robinet,iar am scos-o si curatat-o, dar acuma problema e, ca motorul nu merge mai de 10 de sec si o data se invarte in sensul din stanga, cand pornesc a a-2a oara,merge in sensul din dreapta, si nu merge, maxim 10 sec! Oare poate fi problema de condensator? Ce poate de la motor? Fuliile sun curate,fara nisip,apa este curata,de fantana! Astept sfaturi, pareri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Oviiyy a răspuns:

Da este vorba de condensatori, nu se mai incarca cum trebuie, trebuie sa o duci la un electrician si se rezolva sau mai bine o duci inapoi la magazin ca are 2 ani garantie si trebuie sa o repare. eu am dus o drujba dupa aproape 2 ani mai avea 3 zile si faceau figuri ca nu o primesc ca sa expire termenul dar nu au avut ce fc si mi-au dat alta noua sau banii inapoi dar am ales alta noua. da funda. bafta