| Vi1rus a întrebat:

Salut, ma ajuta cineva am o problema cu pc meu

nu imi arata imaginea cind al pornesc...
l-am curatat de praf am scos rami si eam sters. dara fara nici un rezultat... am un condensator umflat poate sa fie de la el?

13 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Da! Explica-ne mai exact un lucru, iti porneste pc-ul si nu ai imagine sau nu porneste deloc?

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Se porneste si nu arata nimic pe ecran

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Atunci dezasambleaza-ti toate piesele din unitate si monteaza doar sursa, placa de baza cu procesorul si cooler-ul montat, ramii si monitorul il conectezi la placa video integrata. Daca se aprinde si iti da imagine, incepi sa iti montezi, rand pe rand, celalalte piese.Montezi o piesa si dai restart, pana gasesti unde-i problema.

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Ok, revin cu un raspuns dupa ce incerc

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Sunt aici.

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Tot asa, fara nici un rezultat

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Vezi sa nu fie de la sursa

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Adica?

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Ce trebuie sa fac la sursa?

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Sa nu fie sursa de vina.

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Pai sa desfac sa vad ce-i acolo?

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Nu! Daca ai de unde sa iei de la cineva o sursa buna sa o probezi cu pc-ul tau. Poate e de vina acel condensator.

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Ok, am de unde sa eau o sursa. incerc asta daca nu merge cred ca e de la condensator