| Bolea_Daniel_1984 a întrebat:

TPU am o problema cu PC de fiecare data cand intru pe in joc instalat imi merge 5 minute dupa care se stinge si tot asa si nu stiu ce as putea sa ii fac sa nu se mai intample asta Laptopul este un Acer aspire 5336 procesor Intel celeron 900 2gb ddr3 250 GB HDD ii din cauza de la baterie oare sau de la procesor

Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este din cauza supraincalzirii, la asta nu te-ai gandit? Mult praf in cooler laptop-ul neputand sa scoata aerul necorespunzator din laptop. Daca il mai ti si pe o suprafata unde ii acoperi fanta aceea care aboarbe aerul, ventilatie 0, si suprancalzire. Iti recomand achizitionarea unui stand cooler pentru o racire corespunzatoare. Nu exclud si faptul ca ar putea fi o problema de hardware/software ( driveri busiti )

Bft!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se ambaleaza termic procesorul foarte mult, ai schimbat pasta termoconducoare in ultimii doi ani?

Apeleaza la un centru de reparatii pc si sa ti-l curete si de praf.