| DarkGren a întrebat:

Buna TPU am o problema cu pc nu mai pot sa deschid nici un folder, am in cercat sa fac un alt open din options folder dar nu stiu ce sa pun in casetele acele (NONE) FIle folder ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Clic start,in caseta search scrie cmd, clic dreapta pe el run as administrator, in fereastra cmd scrie: sfc/scannow apoi apesi enter, astepti pana cand fisierele corupte ale sistemului sunt reparate, restartezi.

| robytoby a răspuns:

Pune CD cu Windows in unitatea optica si reporneste calculatorul, intra in BIOS si seteaza ca sa booteze de pe CD.
Salveaza setarile si iesi din BIOS, apoi repari Windows cu tasta R, cand ajungi la pasul acela de instalare, daca ai XP, daca ai Windows 7, la prima fereastra dai Next, apoi in urmatoarea fereastra, in stanga jos ai Repair dai clic si mergi mai departe.
Este posibil sa ai un virus, scaneaza cu un antivirus bun, Bitdefender de exemplu si daca gaseste dai sa stearga virusul.

| DarkGren explică (pentru robytoby):

Nu am windows nu stie alt fel?

| robytoby a răspuns:

Daca nu ai, fa rost de la vecinul tau, sau e la un prieten.