| Teodora11 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Inainte de a duce pc la reparat merge mouse greu si se tot oprea. Acuma l-am adus inapoi de la devirusat si iar nu imi merge. Am mouse cu mufa, merge se opreste, merge se opreste sau nu merge deloc. Ce sa fac? Ajutati-ma va rog.

5 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Verifici mouse-ul prin inlocuire cu unul de la un prieten si daca si ala face la fel inseamna ca ai facut aceiasi prostie si l-ai infectat din nou.
Fa-i un full scan cu Malwarebytes anti-malware si sterge tot ce-ti raporteaza infectat.
Daca ti-a reusit, instaleaza un antivirus bun (Kaspersky 2012 ca exemplu).

| Teodora11 explică (pentru gicaputinica):

Abia l-am adus de la devirusat ce nu intelegi! De la specialisti.

| CiurlaBogdan a răspuns:

Cumpara un maus cu USB

| Teodora11 explică (pentru CiurlaBogdan):

Ok daca nu merge ce spui sa ii schimb placa usb?

| gicaputinica a răspuns (pentru Teodora11):

Daca nici alt mouse nu merge, incearca mai intai sa schimbi driverul placii USB cu unul mai nou sau daca nu exista mai nou reinstaleaza-l pe cel vechi.
Schimbarea placii este ultima solutie!