| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu telefonul. Acum o lună butonul Power a început să nu mai meargă. L-am lăsat așa, pentru că am funcția double tap to wake. Sâmbătă s-a stins complet pentru că eram plecat și mi-am uitat încărcătorul, dar ieri când am ajuns acasă, l-am pus la încărcat și l-am aprins(o metoda cu butoanele de volum) și am observat că butonul merge când l-am apăsat din greșeală. Am mers bine o zi, după care din nou a început să nu meargă. Telefonul e P8 Lite, iar butonul Power e tot una cu cel de volum care merge perfect( sunt prin același slot). Nu l-am udat, sau chestii de genul, brusc nu a mers, iar el se apasă normal.

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Garantie/service
contactul unui buton se poate cocli, gauri, rupe, dezlipii, etc.
si astea fara sa fi facut ceva gresit (scapat, udat, etc.)

3 răspunsuri:
| TTSP a răspuns:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! Până la urmă îl duc la service

| Purplegirl101 a răspuns:

Mama mea a patit același lucru ..Ca sa deschidă telefonul apăsa pe butonul home (de la un Samsung gxy core 2 ). Cam o luna nu a procedat altfel... intr-O zi vine la mine și îmi zice " uite! Acum merge!".În cazul tău nu stiu ce sa zic. Cel mai probabil trebuie dus la reparații. Sa ai o zi bună! :-D

| mihaihai a răspuns:

Ce marca e?