| PurpleKusH a întrebat:

Buna TPU am o problema de curand cand vreau sa intru pe magasin play desi am internetul conectat imi zice nici o conexiune reincercati am incercat si cu netu de pe cartela si pe diferite retele wi-fi dar nimic am vrut sa intru in meniul reset factory care pana cum ceva vreme era in engleza sis tiam s aumblu dar de data asta nu stiu ce are ca e in chineza si nu pricep nimi cei acolo

deci intrebarea mea este cum pot schimba limba meniului reset factory sau cum pot reveni la setarile din fabrica daca meniu i in chineza

Sau daca stiti sa imi spuneti ce sa fac sa nu mai am problema cu magasin play

Precizez ca am un Allview A5 smiley

ajutati-ma va rog

1 răspuns:
| xBesTLifeX a răspuns:

Salut, fa asa: Setari-->Aplicatii si cauti Magazin Play, este in sectiunea "Toate", selectezi Magazin Play si dai pr "Goliti Memoria Cache, Stergeti Datele si Dezinstalati Actualizarile", ar trebui sa mearga dupa, daca nu merge nici asa incearca sa intri in Recovery Mod, o faci urmand pasii: Inchizi telefonul-->Tii apasate tastele Volum - si Power, iti v-a aparea un meniu, cu butoanul de Volum - te duci pana la Wipe Factory (ceva gen) sau Factory Reset (depinde de tel) si cu tasta "Acasa" sau tasta "Meniu" selectezi... Funda?