| romanianboy a întrebat:

Am o problema foarte mare.Deci am un laptop cu ecran wide screen (la windows este setat automat la 1366x768) si de exemplu cand ma joc GTA SA sau NFS Most Wanted, se vede in lateral negru.Am sofware Catalyst(TM) Control Center.Ma intreb daca cineva stie cum sa setez din control center sa mi se vada jocurile full screen sau daca exista un program care sa faca asta.Desigur raspunul care va functiona va primi Funda, inteligent si folositor

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

San Andreas are suport doar pentru rezolutiile 4:3 si 16:9. 1280x800 nu se incadreaza (deci ramane ecran negru)Daca jocul nu are support pentru monitoare wide e aiurea. Pe XP le forta wide automat, pe w7 nu se poate.Ai putea sa instalezi driver de vista pentru placa ta video si astfel fortezi jocul sa se intinda pe tot ecranul! Doar asa scapi de ecran negru!

3 răspunsuri:
| romanianboy explică:

@raLuKuTza am incercat si nu imi da rezolutia aceea in plus am cautat pe net si mi-a dat google cateva rezulatate dar nu se potriveau cu soful meu. AAAA am uitat sa spun ca folosesc windows 7

| raLukuTza_1122 a răspuns:

Nu exista niciun program pentru a seta rezolutia la jocuri.Pentru a nu mai avea in lateral acel negru, trebuie sa pornesti jocul si sa cauti prin Settings o optiune Graphic, Desktop sau Rezolution si de acolo sa setezi rezolutia corecta, in cazul tau 1366x768.

| spuf a răspuns:

Uite aici program sa iti modifici rezolutia pentru NFS MW http://www.mediafire.com/? nigwdjoyjti