| romanianboy a întrebat:

Am o problema foarte mare.Deci am un laptop cu ecran wide screen (la windows este setat automat la 1366x768) si de exemplu cand ma joc GTA SA sau NFS Most Wanted, se vede in lateral negru.Am sofware Catalyst(TM) Control Center.Ma intreb daca cineva stie cum sa setez din control center sa mi se vada jocurile full screen sau daca exista un program care sa faca asta.Desigur raspunul care va functiona va primi Funda, inteligent si folositor

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Nu stiu acum daca laptopul este AL TAU...sau TU ESTI A LAPTOPULUI? Ce rezolutie este aia? Cauta si una mai fireasca si folosita de toata lumea! Eu 1680x1050 Este WIDE! Dar 1366x768. cei asta, incearca 1440x900 sau 1280x800 sau cu 1024 dar nu nebunii din alea care nimeni nu le foloseste si nu le intelege! Dar ce sa-i faci daca laptopul te-a cumparat pe tine si nu invers...este normal sa fac ce vrea el si implicit tot ce rulezi pe el!

| UnRomanOarecarare a răspuns:

Ce rezolutie ai la laptop? Daca ai de exemplu 1280x1028 seteaz-o pe aia