| Samuel18 a întrebat:

Buna TPU, am o problema la PC.Cand il pornesc imi apare bios date/time not set.Press f2 or DEL to run setup si press f1 to continue. Orice as apasa nu se intampla nimic.Precizez ca am schimbat bateria CMOS.Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Dacă nu iti face boot posibil să fie o problemă hardware.

aici ai tutorialul cum să setezi data și ora
https://www.youtube.com/watch?v=qeORlfhI1xI

| Samuel18 explică:

Update: Am vrut sa fiu eu specialist si cand i-am scos cooler-ul i-am rupt suportii si am stricat placa de baza? De aia facea asa.Plus am rupt niste pini de la locul de la procesor laughing