| raluka66 a întrebat:

Am o problema la utilizarea programului mingw.
Dupa ce termin de scris programul nu ii pot da build sau execute.

Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Incearca cu varianta aceasta de MinGW, poate iti va merge: http://www.solidfiles.com/d/36391ae01e/

| raluka66 explică (pentru Danιel):

Asta e varianta pe care o am si eu

10 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

1] Imi poti spune ce se afiseaza la output-ul 'Build' sau 'Debug' dupa ce executi?
2] Descarca pack-ul acesta si deschide-l: http://www.solidfiles.com/d/534d534225/
O sa-ti instaleze toate distributiile de Microsoft Visual C++ (de care are nevoie MinGW sa-ti compileze programul). Sa-mi spui daca s-a rezolvat.

| raluka66 explică (pentru Danιel):

Build: Clean
Clean all configurations
Set active configuration...
Debug:Quickwatch

| raluka66 explică (pentru Danιel):

Nici acum nu s-a rezolvat. ma bate gandul ca am gresit ceva. :

include
using namespace std;
int main()
{int a, b, c;
couta;
cout

| raluka66 explică (pentru raluka66):

Bine :/ nu e asta ceea ce am scris in program doar ca la paste s-au cam dus cateva...mai multe semne. happy

| psycho771 a răspuns:

Ori nu ai creat fisierele cum trebuie, ori nu ai deschis proiectul bine. sa dai debug merge? (F5)

| psycho771 a răspuns:

Da copy paste la program intr-un note, reincepe un proiect, asigura-te ca urmezi fiecare pas corect, eventual da copy-paste continutului fisierului.txt (daca ai) si ia-o de la capat thinking ar trebui sa mearga thinking

| raluka66 explică (pentru psycho771):

Multumesc pentru sugestie insa nu a functionat. Daca mai ai altele si mai ai timp da-mi-le te rog. Oricum mersi mult de ajutor laughing

| raluka66 explică:

Nu, nu pot da nici debug sad