| Dhdhhdhfhfh a întrebat:

Bună TPU, am o problemă legată de tastatura de la laptop.
Când apăs pe taste precum esc enter backspace q w f s-a d sau săgețile răspunde prea târziu.
Chestia asta s-a întâmplat după ce când am închis capacul de la laptop dar l-am trântit.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai stricat tastatura, cumpara i alta tastaură normala ca de desktop cu mufe usb si asa il poti folosii, laptopul este sensibil daca il trintesti adio, il strici.Mai poti face altceva, duci in servis laptopul ei i ti vor schimba tastatura dar reparatia va fi destul de costisitoare, mergi macar si intreaba i pe cei care repara laptopuri sa vezi ei ce spun au tastatura originala? Si cit costa inlocuirea cele vechi cu una nouă.

| Aditu94 a răspuns:

Sa fii sanatos, in situatia de fata, trebuie dus la un specialist sa il diagnosticheze, sa vada care este problema..aici practic ai intrat in "clubul vrajitoarelor " cu glob de cristal, ce se ghhiceste pe orbeste. Ma indoiec ca doar ai trantit laptopul si nu l-ai dat de pamant la nervi cand te jjucai un joc in care iti luai bataie la propriu.

| dwaynecockson a răspuns:

Buna. ai incercat sa apesi pe taste?