| TakeMeHome a întrebat:

Bună TPU!
Acum aproximativ 2 ore am scăpat niște ceai rece (cam mult) pe laptop și l-am închis imediat, după care l-am șters bine cu un prosop, apoi l-am uscat și după vreo 5 minute l-am pornit iar. Mergea perfect, ca la început, tot, tastatură, touchpad, și se vedea la fel de bine. Acum vă scriu de pe laptop cu greu, că unele taste trebuie apăsate cu putere, altele fac "click" tare când le apăs. sad Mi-e frică, nu știu ce să mai fac. dacă m-ați putea ajuta rămân datoare! Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| IL03ELO a răspuns:

Incearca sa te duci la cineva specialist in laptop-uri si sa vezi ce spune si el, daca este se poate sa iti scoata acele taste care merg urat si o sa le inlocuieasca cu altele sau o sa ti le curete binewinking

4 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

Ar trebui sa desfaci tastatura si sa o cureti cu alcool. Daca nu te pricepi, mergi la un service.

| TakeMeHome explică (pentru schajuman1344):

CUM SĂ SCOT TASTATURA?!?!?!?!?!?!?!?

| TiffanyღBJ a răspuns:

Am facut si eu chestia asta. Am mers la service si mi-au schimbat tastatura. Dar mergi repede...adica maine dimineata.

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Un specealist sau o ruda care se pricepe la leptopuri.Iti zice el ce sa faci.