| DianaAlexandra2003 a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema. Mi-am formatat/resetat telefonul Huawei y5ii vineri seara. Problema este legata de contul de gmail. Dupa ce trec adresa si parola(sunt sigura ca sunt corecte) mi se afiseaza un mesaj "Conectati-va folosind unul dintre conturile proprietarului pentru acest dispozitiv". Eu mi-am schimbat parola la gmail dupa formatare pentru ca o uitasem si aveam nevoie de gmail obligatoriu ca sa imi pot deschide telefonul iar contul este acelasi pe care l-am folosit si inainte de formatare si este contul meu.Va rog sa ma ajutati, am nevoie de telefon. Stiti si voi cat de important si folositor este telefonul in ultima vreme.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai schimbat parola sau numarul, atunci nu mai este ceea veche, cu care esti inregistrat la Google.
Intrii in contul tau Google (de pe un PC) si actualizeaza-ti datele (nr telefon, parola), dupa care vei putea intra cu datele noi.

| MedionTcO a răspuns:

Nu am mai auzit de aceasta problema. Daca spui ca parola si adresa este corecta inseamna ca ar trebui sa mearga. De ce nu incerci sa te consulti cu un expert la GSM?