| Manaila968 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema legat de tableta, am resetat tableta si nu mai merge sa mai intru pe contul meu google si cand ma conectez la contul google imi da o eroare si imi zice: conectati-va folosind unul dintre conturile proprietarului pentru acest dispozitiv. am un Huawei mediapad t3 10 Ags_w09. Am incercat toate metodele si chiar si de pe Youtube si nu a mers, am incercat si de pe laptop ca sa ocolesc de contul google si tot nu a mers, cum sa rezolv aceasta problema fara sa il duc la service, cum as putea sa rezolv problema folosind laptopul pentru a ocoli contul google? Vreau raspunsuri corecte, nu mistouri, dau funda.

3 răspunsuri:
| iartamacateamiubit a răspuns:

Trebuie HARD RESET
- tableta trebuie sa aiba minim 50% baterie
- se stinge si se asteapta cateva secunde
- se apasa Volume Up + Power in acelasi timp pana cand intra in recovery mode
- cand apare logoul Huawei se elibereaza butonul Power dar se tine in continuare apasat butonulVolume Up pana cand intra din nou in recovery mode
- se elibereaza toate butoanele.
- apoi Wipe Data / Factory Reset folosind Volume Down si apoi se apasa Power pentru confirmare.
- apoi Yes –Delete All User Data using Volume Down si se apasa Power
Apoi astepti si gata!

PS Daca nu functioneaza incercam alte variante!

| AdrianSonia a răspuns:

Bună ati reusit sa conectati tableta si eu am aceeasi problema si nu stiu ce as putea sa fac