| Anonimul23 a întrebat:

Am o tableta Samsung galaxy tab 2 10.1 si mi-am bagat jocul Flappy Bird. am o mica problema. Merge foarte greu, am jocuri mult mai mari care merg foarte bine, iar jocul asta de 2 mb merge greu! Ce sa fac ca sa mearga mai bine? Cum as putea face sa setez instalarea automata a aplicatiilor direct pe card si nu pe tableta? dau funda.

7 răspunsuri:
| cretzucristi a răspuns:

Si eu am aceeasi problema pe s2 plus... si nu apar nici reclamele...

| cretzucristi a răspuns:

Opreste modul economic laughing)) acum imi merge pe s2 +

| Anonimul23 explică (pentru cretzucristi):

Mi s-o actualizat noul android 4.2.2 si acuma merge impecabil laughing

| OglindaDeVest a răspuns:

Depinde de pe ce site ai instalat din Google Play sau de pe vreun site nesigur de unde poate ai luat si vreun virus sau troian? citeste mai multe aici: http://goo.gl/tppyJY
Pentru instalarea aplicatiilor pe card trebuie sa mergi la Settings > Applications (Security) > Preferred install location. Atentie insa ca sunt aplicatii care nu merg decat daca sunt instalate in memoria tabletei.

| Anonimul23 explică (pentru OglindaDeVest):

Din Magazin Play l-am descarcat big grin

| Anonimul23 explică (pentru Anonimul23):

Faza cu setarilre pe care mi le-ai zis nu merge pentru ca nu apare asa ceva in setari.

| OglindaDeVest a răspuns (pentru Anonimul23):

Mergi la My files > coltul din dreapta sus (img cu 4 linii orizontale) > Settings > sub Select directories > alege Set home directory sau poti instala o aplicatie precum Default Install Location din Google Play