| Neindemanatul a întrebat:

am o tableta,si cand bag incarcatorul in ea si in priza,zice ca nu incarca, ori o fi devina incarcatorul sau chestia aia din tableta unde bag incarcatorul.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ambele pot fii.Ca să îți dai seama exact fă rost de un multimetru sau de un bec de la o instalație veche de pom(de aia chinezească). Pune încărcătorul în priză, conecteaza aparatul de măsură la bornele încărcătorului sau becul și vezi dacă indică tensiune sau becul se aprinde. Dacă da, înseamnă că încărcătorul e bun. Dacă nu, nu.
Succes

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, pai ai putea sa faci rost de un alt incarcator si daca nu merge nici asa, o poti duce in service.

| Doctorfishadi a răspuns:

Din cauza bateriei! Daca bateria nu corespunde unor standarde, sistemul refuza sa o inarce, dar poate sa o consume! Schimba bateria cu una compatibila.Asa fac si telefoanele cand nu le convine bateria, adica chiar daca se potriveste acolo, si ruleaza cu ea, nu o incarca. Daca ai alta tableta stricata la care sa o pui si sa o incarci sigur ar merge!

| Neindemanatul explică:

va apreciez raspunsurile,am luat-o din Germania,si e dusa si mufa si usb,si incarcatorul, cred, dar am garantie pe ea, si am date importante pe ea, o sa incerc din ce mi-ati sugerat