| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu memoria. Telefonul meu este Samsung Galaxy Core 2 si are memorie 4 GB, destul de multa de altfel, si un card SD de 15 GB. Mi-am resetat ieri telefonul pentru ca nu mai avea memorie, desi dezinstalasem foarte multe aplicatii si 90% erau pe card. Ma rog. Dupa resetare, mi-am instalat inapoi aplicatiile de car aveam nevoie, doar 3. Trebuie sa mentionez ca am intalat Pokemon GO, eram curioasa, dar dupa cateva minute m-am plictisit si l-am sters laughing. Fata de inainte, cand aveam vreo 9, e foarte mult. Astazi e din nou ca ieri, nu are memorie de loc. Parca a innebunit telefonul laughing). Cum sa fac sa il recuperez?

Răspuns Câştigător
| Rommeo a răspuns:

4 Gb ti se pare memorie multa!? tine cont ca din astia 4 Gb doar 2 Gb sunt utilizabili, restul ii ocupa sistemul de operare. Iar cand instalezi un joc sau aplicatie, sa stii radacina se instaleaza in ce 2Gb interni iar pe card se muta doar datele. Deci i ati alt telefon cu memorie minima de 16 Gb si ai sa vezi ca nu o sa mai ai probleme.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Pentru probleme cu memoria, Ginko Biloba.

| Rommeo a răspuns:

Mersi, si ma bucur ca te-am putut ajuta.

| FaraNume77 a răspuns:

Aplicatiile se instaleaza in memoria interna a telefonului. Nu poti sa faci nimic. Data viitoare cand iti cumperi alt tel vezi sa aiba minim 16 GB.

| TheNuclearLion a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci
Pur si simplu ai prea putina memorie pentru aplicatiile tale
I.ati altul