| KyloReN15 a întrebat:

am router WI-FI de la romtelecom ( da, am ramas cu vechiul router dupa ce si-au schimbat numele)
Ideea e ca nu prind net in toata casa adica daca ma departez cativa metri de el semnalul e din ce in ce mai prost si e aiurea.
Ce sa fac sa prind net pe o distanta mai mare? Am voie sa iau alt router din magazin? Adica firma nu va zice nimic sau ceva? Nu ma pricep.Dau funda celui care ma lamureste

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu zice nimic, numai ca depinde de ce router ai acum. mai sigur cumperi un range extender sau un wireless AP

| K0sti a răspuns:

Pai cine te retine sa mai iei un router?