| Mwha a întrebat:

Buna,TPU! Am rugamintea să citiţi aceasta întrebare, orice părere contează. Va dau fundă şi vot şi ce vreţi voi doar cititi şi ajutati-ma va rog. Deci în data de aproximativ 5.05 sa zicem, mi-am şters accidental pozele salvare în galerie, pe telefon. Efectiv, un dezastru total, parca îmi venea sa plâng, toate amintirile mele erau duse. Nu mai aveam speranţă ca le voi recupera vreodată, pana astăzi. Deci azi am intrat pe celebrul ask.fm şi mi.am schimbat fotografia de profil. În loc sa îmi apăra poza selectata de mine mi.a apărut una dintre acele poze şterse accidental. Deci presupun ca ele nu sunt şterse definitiv sau ce? Ma puteţi ajuta sa le recuperez? Va implor, chiar şi o mică părere ma poate ajuta. Dacă sunteţi în cunostinta de cauza ajutati-ma. Apropo dispozitivul pe care am salvat pozele era s4 mini. Mulţumesc anticipat. happy

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca programul asta:
http://www.easeus.com/datarecoverywizardpro/
Vezi daca poti sa-ti scanezi telefonul. Cu el, poti recupera poze si dupa format, dupa stergere e ceva mai usor, ai mai multe sanse. Ceva de genul e cea mai buna varianta, iti trebuie un soft cu care sa recuperezi datele. Cu programul acesta am recuperat multe poze de pe un hdd formatat, dar nu garantez ca te ajuta 100%. Merge sa incerci, poate vei reusi.

| andyeyes99 a răspuns:

Posibil ca telefonul sa-si fi facut o sincronizare ori cu ask.fm ori cu contul google sau mai stiu eu ce conturi aveai tu memorate si sa se fi salvat intr-o memorie cloud. Nestiind mai nimic despre ask.fm nu prea stiu ce sa zic, dar iti zic sa intri cu contul de la google market(play store) pe google drive sa vezi daca nu cumva sunt acolo.Alta solutie nu vad. Sper ca te-am ajutat.

| andreimihai53 a răspuns:

Sigur telefonul tau are facuta o copie la fiecare imagine fisier sau alte lucruri. Eu iti spun cum am eu pe tableta si moasa mea are s3 si am intrat eu prin setari pe acolo t ca nu aveam ce face. La mine pe tableta aproape jos de tot scrie: "Creati o copie de rezerva si resetati" si acolo ar trebui sa fie ceva de genu' : Fotografii sterse sau obiectele sterse de tine pana acum. Ti-asi spune tot ce scrie dar nu sunt acasa momentan sunt la bunici mei si sunt pe PC unchiului meu. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| Mwha explică (pentru andreimihai53):

Când ajungi acasă îmi potoli explica mai explicit te rog frumos? Aveam o grămadă de amintiri şi n.as vrea sa le pierd. Nu n.am gasit nici un buton de acest gen... îţi dau fundă după, promit.