| David_New_1992 a întrebat:

Am placa de baza ASRock G41M-VS3(DDR3 si 1333mHZ) si vreau sa stiu daca mi se potrivesc urmatoarele componente:
Procesor: http://www.emag.ro/......DW1VLBBBM/
Placa video: http://www.emag.ro/......D1P81BBBM/

Placa mea dea baza suporta mai multe frecvente la rami... Eu am 2gb de frecvneta 800mhz(dupa cum mi-a spus un program) sau 1333mhz(dupa cum mi-a spus alt program) si vreau sa-mi mai cumpar 4gb de 1333mhz. Ar fi o problema daca eu imi cumpar pe frecventa 1333mhz iar ramii din PC sunt de 800?

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

In primul rand placa ta are socket Intel si ar trebui ca procesorul pe care vrei sa il alegi sa fie tot Intel, nu amd.In al doilea rand, este o placa veche si piese noi nu se mai gasesc, doar la mana a doua.

| David_New_1992 explică (pentru MskDesign):

Da placa video ar mere? Si faza cu ramii...

| David_New_1992 explică (pentru MskDesign):

Ce socket ar trebui sa caut?

| MskDesign a răspuns (pentru David_New_1992):

Socket Intel 775
Ram DDR3 pe aceste frecvente 1333 O.C./1066/800 MHz
Placa video este compatibila.

| David_New_1992 explică (pentru MskDesign):

Pff... Eu am procesor Intel Celeron E3400. E 2, 6gHz si voiam sa te intreb daca mi-ar merge jocuri mai noi?