| anomiserarac1996 a întrebat:

Buna tpu...am si eu o intrebare, Am un notebook Acer aspire 5552 si de la un timp nu-mi mai functioneaza tastiera,sau merge in toane, adica functioneaza de exemplu jumate de ora apoi ori nu mai pot sa scriu nimic cu ea, ori apas pe o tasta si imi face alta (de exemplu apas pe tasta "b" si pe ecran imi arata "1" sau oricare alta tasta).si intr-o zi navigam cu internet explorer pe net si deodata imi deschidea foarte multe ferestre de internet explorer, si cum mie imi deschide la google.com mai scria si de unu singur in casuta diverse caractere(litere sau cifre)si apoi cauta pe google...sunt disperata nici macar nu mai pot sa intru in wondows acum pentru ca am parola, ce as putea sa fac ca sa fac tastiera din nou safunctioneze sau ar trebui schimbata tastiera? multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| SimionAlexandru a răspuns:

De cat timp ai acel notebook?
Poate e din cauza ca se infierbanta piesele in interior, si nu mai functioneaza cum trebuie. Se topesc firele sau ceva de genul. Ai un cooler, la el?

| anomiserarac1996 explică (pentru SimionAlexandru):

Il am de 1 an si jumatate...dar nu cred ca aceea e cauza pentru ca se raceste foarte bine. vreau sa zic ca am vrut sal il deschid acum jumatate de ora si nu am putut pentru ca tastiera nu functioneaza.tin sa precizez ca l-am inchis aseara deci era rece nu era fierbinte.

| SimionAlexandru a răspuns (pentru anomiserarac1996):

Atunci probabil trebuie doar curatat, sau e din cauza unui update sau ceva de genul. Daca nu isi revine pana maine, inseamna ca e ceva cu piesele, sau de la setari sa "zburlit" ceva

| ITHelper a răspuns:

Poate fi 50% de la malware. Ia malwarebytes, si scaneaza-l "la sange", dupa aia intri si in carantina, bifezi tot de acolo, si dai stergere.
Mai poate fi 50% de la drivere. Poate trebuie un update, sau un reinstall. Ia un program special care are functia de scanare drivere si scaneaza-l. Iti recomand Drivers for free. Iti gaseste tot ce e nevoie, sau nu e nevoie, si le poti rezolva cu un click. Bafta!
Funda daca te-am ajutat!

| nicusor26 a răspuns:

Ai un virus reinstaleaza windowsu, sterge tot din el si o sa mearga cu siguranta.Succes!

| anomiserarac1996 explică (pentru nicusor26):

Ok,dar eu am doua windows'uri in el... unul pe care intream in fiecare zi si altul care era aproape nefolosit. daca era virus nu cred ca intra in amandoua, pentru ca in nici un windows nu functioneaza tastiera.