| narcis14 a întrebat:

Am si eu o intrebare ce este cu system idle process? Ce s-ar intampla daca il inchid? La ce foloseste? Imi ocupa 99 la cpu.PS Nu am nici-un virus.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

System idle iti arata cat de liber e procesorul. Daca ai deschide aplicatii, ai vedea ca valoarea lui system idle scade, ceea ce inseamna ca procesorul opereaza cu acele aplicatii si isi face treaba pentru care a fost creat. Daca deschizi aplicatii si system idle e tot la 99, ar putea fi alta problema.

| narcis14 explică (pentru dannyel86):

Mda...faza e ca pana acum nu mi-a facut nimic.Si leptopul se inferbanta mult prea tare chiar daca il las doar pe desktop fara nimic pornit.

| dannyel86 a răspuns (pentru narcis14):

Curata laptopul de praf, daca se incalzeste foarte tare. Nu il desfaci tu, il duci la o firma specializata in curatarea laptopurilor.

3 răspunsuri:
| Yandel a răspuns:

Idle iti arata ceea ce nu e folosit, cu cat e mai mare cu atat mai bine happy