| mady34 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare :O3... Am cumparat o cartela reincarcabila cu 10 euro pentru cineva din Spania. I-as da codul de reincarcare, dar problema este ca de acolo nu merge sa sune la 222. Abonament nu am, deci nu stiu cum as putea sa-i transfer creditul... sad

12 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

*122*codul de reincarcare#

| mady34 explică (pentru WR104):

Ce ar trebui sa fac cu asta? big grin

| mady34 explică (pentru WR104):

Mie imi trebuie pentru cineva din Spania, iar acolo nu se poate suna la 222.

| WR104 a răspuns (pentru mady34):

Stiu ca era o metoda de reincarcare online.
uite, poate ajuta:
http://www.incarcareonline.ro/
sau
http://www.prepay.ro/

| WR104 a răspuns (pentru mady34):

Citeste aici jos de tot
http://www.orange.ro/prepay/roaming-ro.html
Succes!

| WR104 a răspuns:

Cum sǎ-ţi reîncarci contul

În roaming, contul tǎu PrePay poate fi reîncǎrcat prin mai multe modalitǎţi:
de cǎtre tine, folosind un cod de reîncǎrcare pe care îl poţi obţine de pe cartelele sau tichetele de reîncǎrcare PrePay: apeleazǎ *122*xxxxxxxxxxxxxx# acolo unde serviciul Self Care este disponibil sau 222xxxxxxxxxxxxxx, unde xxxxxxxxxxxxxx este codul de reîncǎrcare din 14 cifre obţinut de pe cartela sau tichetul de reîncǎrcare PrePay
de cǎtre un abonat Orange, prin serviciul de reîncǎrcare PrePay: este suficient ca abonatul sǎ apeleze *100# sau 200 şi sǎ urmeze instrucţiunile pentru reîncǎrcarea unui cont PrePay
prin reîncǎrcare internaţionalǎ la partenerii Orange din strǎinǎtate.

| mixxjim a răspuns:

Suna tu la *222 la noi si intreaba-i cum se poate face, cred ca ar merge sa iti pui tu aia 10 euro pe telefonul tau si apoi sa ii transferi pe acel numar, deci sa faci incarcarea din telefonul tau direct in telefonul prsoanei respective. dar suna mai intai ca nu pot sa jur ca functioneaza asa, ar merge daca ai avea abonament, ar trebui sa mearga si daca dai de pe cartela dar asigura-te la ei mai intai.

| mady34 explică (pentru mixxjim):

M-am gandit la asta, dar pot transfera de pe telefonul meu doar intre 1 si 3 euro. Multumesc oricum, voi incerca sa sun la ei

| mixxjim a răspuns (pentru mady34):

Ii transferi de 3 ori cate 3 atunci :d

| mady34 explică (pentru mixxjim):

Pana la urma asa am facut :p

| mixxjim a răspuns (pentru mady34):

Bravo, ma bucur c-a mers applause