| BomboaneCuNugat a întrebat:

am si eu o intrebare. Routerul wireless merge si la calculator? sau trebuie sa fie si un laptop in legatura? big grin }{ Funda.

2 răspunsuri:
| SparkleO a răspuns:

Salut

in router-ul wireless, se introduce cablul de la internet intr-un port special. acuma depinde de router, dar din el poti trage alte cabluri pe care sa le bagi in PC. stiu asta ca tata se ocupa cu asa ceva. am vreo 4-5 router-uri in casa...

| Whoooo a răspuns:

Da, merge si la calculator, de obicei ruterul are niste calburi care se leaga la calculator. daca ai un calculator mai nou cred ca merge doar sa te conectezi la server, ca la telefon
sper ca te-am ajutat