| dav400 a întrebat:

am si eu o intrebare de curand mi-am luat un router wireless tp-link model TL-WR740N merge sa am net de la el pe laptop cand sunt in alta localitate?
Trebuie sa mentionez ca un coleg de la scoala avea net pe telefon de la routerul lui si sta destul de departe de scoala

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In alta localitate nu poti avea semnal, ar trebui sa fie cu raza de acoperire de kilometri ori, din cate stiu, cele mai bune nu au decat cateva sute de metri in aer liber. Numai bine!

2 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Routerul are raza de MAXIM 100m. Mai mult de atat sunt povesti.

| AlexCătălin21 a răspuns:

Nu,nu va merge, router-ul are maxim 100m, si colegul tau probabil ca are internet de la o retea publica, sau poate ca sint mai putin de 100m de scoala, daca are de acela.