| Crazydyana a întrebat:

TPU! Am si eu o mica problema....Imi trebuie o formula pentru Excel pentru aflarea calificativului unui elev intr-un tabel cu o medie generala a catorva materii unde daca >media5 >>>>>--"S",=7--"B",=9--"FB"
Tot ce stiu este ca functia este cu "IF", dar nu stiu cum sa o reprezint in Excel 2010 sau 2003.

Răspuns Câştigător
| Sika13 a răspuns:

Vorbind de 2003 undeva sus ai f(x) aia e functia si gasesti acolo tot ce vrei suma medie si restul happy