| Margot a întrebat:

Am si eu o problema, am ceva zile de cand mi se blocheaza calculatorul, fie la 1-2 min de cand il deschid fie mai tarziu.Ingheata, nu mai am ce sa ii fac decat restart. si cateodata se deschide din nou dar cateodata nu se mai deschide monitorul. Am mai vazut subiectul acesta deschis. dar niciun raspuns concret. Ce ar putea avea? Placa video? RAM-ul? Procesorul? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Am patit ceva asemanator.Calculatorul ramanea blocat si de cele mai multe ori, dupa restart nu se mai deschidea(in cazul meu ma ruga sa dau un nou restart).Problema...am curatat pcul si fara sa observ am atins placa video si am miscato putin.De aici erori peste erori.Doar am fixato la locul ei si s-a rezolvat.Nu cred ca este si cazul tau...
In primul rand incearca o scanare cu un antivirus bun(daca nu ai imi spui si iti las).Daca nu rezolvi nimic schimbi windowsul. Daca nici asa nu rezolvi nimic il ei si il duci la reparat. Orice componenta hardware (placa video, hard...) ce se defecteaza poate provoca "simptome"asemanatoare.

3 răspunsuri:
| IAmAnonim a răspuns:

Mi se pare ca procesorul e de vina (se incalzeste cam rau) i-ai un coler mai bun (parerea mea)

| AmNNNeZ1k a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driverul video sau daca nu reinstaleaza windowsulhappy

| Margot explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, am remediat problema. Era placa video.O problema minora, s-a rezolvat cu pasta termoconductoare, spre fericirea mea.happy