| RoxanaV a întrebat:

am si eu o problema.Am un aparat foto samnsung si cand il conectez cu cablu usb la laptop nu merge sa deschid folderul cu poze si imi scrie :Windows cannot find G:\DCIM.exe.Make sure you typed the name correctly and then try again.Mentionez ca am windows 7.Multumeescc,e URGENT, dau FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Posibil ca e o "urma" de virus. iti recomand sa cauti fisierul G:\autorun.inf cu programul asta http://www.freecommander.com/fc_downl_en.htm si sa-l stergi de acolo. eroarea apare din cauza ca pe card este setat un fisier ca sa lanseze acel executabil (program) care nu exista insa comanda a ramas.

2 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Instaleaza alt sistem de operare, e posibil ca windows-ul sa nu fie compatibil cu aparatul sau nu-i gaseste driver-ele care trebuia sa le instaleze automat. Deci, iti bagi alt windows si merge. funda?

| Anonim0100 a răspuns:

Buna Roxana.

Pai asigurate ca fisieru " DCIM.EXE" nu este sters din aparat.

Dupa testeza-l din nou.

O zi buna!