| valeeExpress a întrebat:

Cand vreau sa pun poze din aparatul foto in laptop, nu merge. Imi zice : "Windows cannot find 'F:\RECYCLER\(niste cifre).exe. Make sure you typed the name correctly, and then try again."
Am incercat si pe alte doua laptopuri si tot asa mi-a aratat. Acum o luna a mers sa scot niste poze. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Posibil sa fie un executabil (virus) care sa aiba iconita de folder, adica mi se pare imposibil ca sa dea eroarea aia cand accesezi un folder. nu stiu ce pot sa-ti spun, ia incearca sa accesezi folder-ul cu freecommander http://www.freecommander.com/fc_downl_en.htm

9 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Vezi daca exista un fisier F:\autorun.inf
posibil sa fi fost un virus care s-a copiat pe aparatul foto si dupa si-a creeat fisier-ul autorun care continea comenzile de lansare.

| valeeExpress explică (pentru al3xander):

Unde exista acest fisier?

| valeeExpress explică (pentru al3xander):

Cum sterg acest virus de pe aparat?

| al3xander a răspuns (pentru valeeExpress):

Pai tu cand conectezi aparatul la calculator presupun ca deschide un drive nou in My Computer care contine pozele de pe cardul aparatului nu? eroarea este din cauza ca exista un fisier autorun.inf care contine o comanda pentru un executabil inexistent. solutia este sa stergi fisierul ala autorun care este situat drive-ul (este in folder-ul principal si posibil sa fie ascuns si de asta, incearca in CMD sa scrii "del F:\autorun.inf")

| valeeExpress explică (pentru al3xander):

Dupa ce conectez, in My Computer imi apare Removable disk si cand intru in el nu ma lasa sa intru in DCIM si nici in tmpcnd. cum sterg ca tot nu am inteles?

| al3xander a răspuns (pentru valeeExpress):

Cum sa nu poti accesa "DCIM"? adica iti arata folder-ul si dupa cand sa intri in el iti da eroarea asta sau cum?

| valeeExpress explică (pentru al3xander):

Da. cand dau dublu-click sa intru in el imi apare aceasta eroare.

| valeeExpress explică (pentru al3xander):

A mers cu acest program. Iti multumesc mult.

| al3xander a răspuns (pentru valeeExpress):

Pentru nimic, numai bine!

| al3xander a răspuns (pentru valeeExpress):

Posibil sa fie un executabil (virus) care sa aiba iconita de folder, adica mi se pare imposibil ca sa dea eroarea aia cand accesezi un folder. nu stiu ce pot sa-ti spun, ia incearca sa accesezi folder-ul cu freecommander http://www.freecommander.com/fc_downl_en.htm