| LastCookie a întrebat:

Am si eu o problema...am un ipod touch de 32 GB de vreun an si un pic, si recent, nu mai porneste. L-am pus la incarcat, nu se incarca, PC-ul nu-l recunoaste, nu stiu ce are... poate sa ma ajute cineva? happy big grin Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| DaniCJ a răspuns:

Incearca cu un reset.
Opreste ipod-ul.
Tine apasat butonul de home (cel din partea de jos) si conecteaza cablul usb original la calculator, in momentul in care iti apare fereastra cu ¨Connect to iTunes¨ lasi butonul de home si dai OK pe calculator.
O sa iti apara ¨Recovery Mode¨.
In partea stanga a ecranului selectezi IPOD sub tab-ul ¨devices¨. Selectezi ¨Summary¨.
Selectezi ¨Restore¨.
Si apesi OK

| skama18 a răspuns (pentru DaniCJ):

Man ai citit intrebarea? nu porneste deloc, nu se incarca, la pc nu merge ce sa resetezi daca nu functioneaza deloc

| DaniCJ a răspuns (pentru skama18):

Man, o sa iau in gluma ce ai comentat. Ca sa faci un reset nu trebuie sa pornesti aparatul. Va porni automat. Documenteaza-te aici : http://support.apple.com/kb/ht1808. Si data viitoare vorbeste numai daca stii.

| skama18 a răspuns (pentru DaniCJ):

Daca nu functioneaza sub nici o forma.nici la pc il resetezi u?

| DaniCJ a răspuns (pentru skama18):

Tu ai citit ce scrie acolo? Chiar nu are rost sa imi pierd vremea cu tine

5 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Du-te la un Orange shop.sau unde au un ipodk al tau si verifica daca functioneaza cu o alta baterie.pc ul nu recunoaste nici un fel de telefon care nu e pornit. poate fi bateria pentru ca ipodul are nevoie de cv curent