| SweetLolipop a întrebat:

Buna,TPU! Am si eu o problema.Astazi mi s-a strcat mufa USB de la laptop si nu mai pot,evident,sa bag cablul. Daca fortez, mi se stinge laptopul.In fine,ceea ce vreau sa stiu este cum pot sa repar mufa sau daca ar fi sa o duc la un service, cam cat m-ar costa o inlocuire de mufa? Multumesc anticipat de ajutor!:*

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Mufa e doar o parte dintr-un dispozitiv complet, atasat la placa de baza. Nu mai incerca, mergi la service direct.
Manopera costa cam 30 de lei, dispozitivul are cost variabil in functie de laptop, poti urca la 150 lei total. Sa speram ca nu. Poti merge cu laptopul si doar sa intrebi de un pret.

2 răspunsuri:
| ExpertMen a răspuns:

Ai grija! Nu o mai baga in laptop fiindca s-ar putea(sigur)sa fie in scurt si sa strici laptop-ul.e foarte usor de inlocuit trebuie taiat si pusa alta cupla.