| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.
Cand incerc sa activez firewall-ul windowsului imi apare urmatoarea eroare:
Windows firewall can't change some of your setting.
Ce pot face fara sa reinstalez windows-ul?
Dau funda garantat

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Start -> Search -> scrie Services -> click dreapta pe ce-ti apare si apasa RUN AS ADMIN.

Cauta aceste 3 proprietati de mai jos in lista ce-o sa-ti apara si verifica sa aiba acelasi STATUS si STARTUP TYPE.

windows firewall Started Automatic\Manual.
base filtering engine Started Automatic\Manual.
windows firewall autorization driver Started Automatic\Manual.

Ca sa verifici, dublu click pe fiecare si te duci la tabul Dependency. Daca nu le au astfel, schimba-le tu, apoi incearca sa-ti activezi firewallul.

| Juliet_Julie_ZuZaa_1995 a răspuns:

Intra in BIOS si vezi acolo ...nu stiu sa iti spun exact...