| Bettybat a întrebat:

am si eu o problema cu imprimanta pentru cei care se pricep cu imprimantele si lucruri legate de tehnologie. Mai precis am o problema cu Windows photo viewer. Imprimanta este Hp deskjet 2600 si este chiar excelenta. Printeaza si functioneaza daca vreau sa printez de pe google paint sau Microsoft word, dar nu mai vrea sa printeze cu windows photo viewer. Cred ca nu e nimic in neregula cu imprimanta deoarece am reinstalat driverele si tot nu vrea sa printeze cu windows photo viewer, atunci cand apas pe print imi apare getting ready to print dar se intoarce inapoi instantaneu la setarile pentru printat, ma puteti ajuta cu aceasta problema? Mentionez ca am windows 7 si un laptop performant Asus

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Imi pare rau ca nu am un raspuns la problema ta insa am o curiozitate: daca laptop-ul este performant, de ce folosesti un sistem de operare iesit din suport?

| Bettybat explică (pentru flixbuster):

Pai, eu am auzit ca e foarte bun windows 7 ultimate, dar cred ca ar fi mai bine sa trec pe windows 10

| flixbuster a răspuns (pentru Bettybat):

Si eu am auzit ca este foarte bun un Ferrari de Formula 1. Intrebarea este, pentru ce? Pentru mers pe autostrada? Pe camp? Pe munte?

De altfel, la Windows 10 Microsoft au renuntat la fragmentarea OS-ului (la Windows 7 aveam Starter, Home, Home Premium, Professional si Ultimate) si avem versiunea Home si versiunea Professional - numele ar trebui sa fie mai mult decat sugestive.

| flixbuster a răspuns:

Ca sa iti spun si ceva cat de cat la subiect:

https://www.sevenforums.com/......error.html

Din ce zice omul cu problema similara de acolo, dupa mult efort si incercari a renuntat si a instalat la final IrfanView.

Banuiala mea este ca OS-ul tau are ceva probleme de instalare/configurare. Am folosit Windows 7 Photo Viewer ani de zile (pana in Ianarie 2020 cand a iesit Windows 7 din suport si l-am schimbat) pentru a tipari poze fara absolut nici o problema. Dar Windows 7 era instalat ca la carte si nu am avut nici o problema 8 ani de zile (si nu l-am re-instalat nici macar odata, ca tot citesc despre aceasta pseudo-solutie in mod frecvent - re-instaleaza Windows, ca si cum daca ai o problema in casa, in loc sa rezolvi problema, darami casa si faci alta).