| xSanki a întrebat:

Am și eu o problema cu monitorul de la PC, ledul de la butonul de start stă aprins, dar el sta închis, am băgat lumina la o lanterna in monitor și de vede desktopul, doar că nu se aprinde. Cum as putea sa rezolv probleme? Dau funda plizzz

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ce monitor ai? In general, ce descrii tu, are legatura cu invertorul monitorului/ledurile din spatele ecranului. In functie de model si tehnologie, monitorul are un invertor/sau niste leduri ce aprind(e) lumina din spatele displayului astfel incat tu sa poti vedea ceva pe el

2 răspunsuri:
| xAndreas11 a răspuns:

Poate ai umblat la setari si ai dat luminozitatea foarte jos. vezi daca ai ceva butoane la monitor, daca nu incearca sa conectezi un alt monitor sau sa lucrezi cumva cu lanterna si sa setezi din PC luminozitatea. Salut!

| xSanki explică (pentru xAndreas11):

Nu e de la asta, el oricum când îl deschid are un flash de 1 flash cu imaginea la luminozitate normala