| wOkEn099 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul:am bagat o placa de baza veche si am folosit procesorul si ventilatorul de la cea actuala. Cand am pus placa de baza actuala la aprindere nu se incarca pentru a intra in windows, si mi-a dat si trap error de cateva ori. Am windows 7 pe hard in bios apare temperatura procesorului deci presupun ca e bun, imi vede si hardul deci merge si ala(plus ca am un hard mai vechi tot cu win 7 l-am bagat si pe acela si il vede dar aceeasi problema) rami nu i-am scos sa ii pun pe placa veche pentru ca nu se potriveau am scos bateria biosului la fel nu am nicio idee despre ce poate fi va rog daca stiti sa ma ajutati dau funda. Placa de baza actuala este P5GC-MX/1333

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci, ti-as recomanda sa apelezi la un specialist. Nu la un prieten care se pricepe la calculatoare ci la un specialist pentru ca acum sunt mai mai multe chestii care pot merge prost.

Inainte de a incerca orice altceva, incearca un alt dvd cu un sistem de operare (alt dvd cu W7), exista o sansa mica sa ai noroc.

Totusi, daca esti dispus sa risti, eu iti pot da o posibila rezolvare. Trapurile sunt in general cauzate de coruperea NTLDR, care este boot loader-ul, si de cele mai multe ori poate fi reparat in Windows Recovery Enviorment. Aici ai pasii pe care trebuie sa-i urmezi: http://www.sevenforums.com/......ment.html. Stiu ca nu e tocmai usor dar in momentul de fata nu prea mai exista solutii usoare la problema ta.

Bafta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ai schimbat placa de baza si acum te miri de ce nu incarca widowsul... Sunt foarte rare cazurile in care windowsul iti va incarca dupa ce schimbi placa de baza.

| wOkEn099 explică (pentru anonim_4396):

Pai si ce imi recomanzi? Sa ii dau format? Sau s-a dus de tot...

| anonim_4396 a răspuns (pentru wOkEn099):

Nu s-a dus de tot, trebuie doar sa reinstalezi windowsul.

| wOkEn099 explică (pentru anonim_4396):

Incerc sa ii dau format dar dupa Press key to boot from CD/DVD apare tot TRAP EXCEPTION

| wOkEn099 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc ma voi duce la un specialist.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wOkEn099):

Atunci, ti-as recomanda sa apelezi la un specialist. Nu la un prieten care se pricepe la calculatoare ci la un specialist pentru ca acum sunt mai mai multe chestii care pot merge prost.

Inainte de a incerca orice altceva, incearca un alt dvd cu un sistem de operare (alt dvd cu W7), exista o sansa mica sa ai noroc.

Totusi, daca esti dispus sa risti, eu iti pot da o posibila rezolvare. Trapurile sunt in general cauzate de coruperea NTLDR, care este boot loader-ul, si de cele mai multe ori poate fi reparat in Windows Recovery Enviorment. Aici ai pasii pe care trebuie sa-i urmezi: http://www.sevenforums.com/......ment.html. Stiu ca nu e tocmai usor dar in momentul de fata nu prea mai exista solutii usoare la problema ta.

Bafta.