| Matei005 a întrebat:

Am incercat sa instalez Windows XP pe un calculator si acum nu mai merge. Probabil e de la Bios. Stiti ce ar trebui sa fac? Placa mea de baza e Asus P5GC - MX/1333.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Windows xp din data de 08 aprilie 2014, nu mai are suport microsoft.adica nu se mai face upgrade la el, nu mai este compatibil cu multe programe, aplicatii, etc.

| RaduTN a răspuns:

Salut Matei. Cum adica nu mai merge? Sa blocat sau cum?

Poate cand instalai windows-ul s-a luat curentul si ti s-a dus Hard-Disk-ul. Daca asta s-a intamplat trebuie sa schimbi HardDisk-ul din pacate. :[

Atat timp cat bagi CD-ul si faci ca PC-ul sa booteze de pe CD nu are logica sa nu mearga.

Sper ca te-am ajutat. O zi minunata in continuare iti doresc.

| Matei005 explică:

Cand setup-ul a dat reboot la calculator, a ramas in bootscreen si cand apas pe Del sau Tab nu se intampla nimic.