| MariusXP a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu pc!
Vreau sa il fac pe piese si desi nu sunt prea banos ca sa zic asa, as vrea sa va prezint cateva idei de inbunatatire!
In primul rand am doar 1GB RAM DDR 1 cu 2 placi de 512 mb si am doar 2 locuri! Pentru inceput vreau sa adaug inca o placa de 1 GB RAM si sa scot o placuta de 512 ..La 1,5 GB RAM m-as putea juca de ex: SA:MP/DOTA2/LOL/METIN2 pe windous 7 Stars?
Mai am de precizat ca procesorul meu este de 2, 2 [AMD] Athlor[tm] 64! [vreau o parere si despre el ]
Eu nu vreau un pc minune pentru ca dupa cum am spus am nevoie doar sa mearga cat de cat jocurile sugerate mai sus!
Daca se poate si un site cu magazine online la preturi mici in afara de eMAG!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pentru inceput, procesorul este ok pentru jocurile specificate de tine, dar memoria ram lasa de dorit, vei avea nevoie de cel putin inca 1-2gb ram. Nu ai specificat placa video, cea mai importanta componenta pentru un joc, degeaba ai multa memorie ram si un procesor ok, fara o placa video. Memorii ram ddr1 gasesti la PC Garage, dar pentru un pret mai rezonabil iti recomand sa cauti pe olx.ro, le vei gasi la jumatate de pret.

5 răspunsuri:
| LaurBNS a răspuns:

Vă aşteptăm pe www.kronex.ro! Server SA:MP RPG.KRONEX.RO! nsul tau aici...

| MariusXP explică:

Te rog zi-mi si o placa video buna pentru ca amea are media de 1.0!
Te rog sa fie ieftina si daca poti sa imi spui cam de unde o pot lua! Mz

| Jipa95 a răspuns (pentru MariusXP):

Ok, mai intai vreau sa-mi spui ce place de baza ai, si sursa ( aici ma refer la putere W, sau cel mai bine producatorul si seria ). Pentru astea trebuie sa desfaci panoul frontal al carcasei.

| MariusXP explică:

Pai iti mai pot da urmatoarele date :
-Pc se numeste FUJITSU SIEMENS
Momentan pc merge pe 32 bits dar poate functiona si pana pe 64 de bits
Am gasit ceva foarte similar cu al meu...ce difera este doar procesorul:
Model Procesor Intel Pentium 4 2800 lga 775 1mb cache
Detalii procesor
Lga 775
Placa De Baza
Video Sis 661 64mb share
Sunet Integrat Realtek ALC655
Retea integrata AN983
Sloturi 2xPCI; 1xagp
Chipset SiS661FX
Interfata HDD sata
Memorie
Capacitate (MB) 512
Tip RAM Ddram
Unitati De Stocare/Optice
Capacitate HDD (GB) 80 Gb
Unitate optica Dvd
Periferice
Mouse Da
Cabluri Cablu de alimentare.
Tastatura DA
Altele
Carcasa Tower
Porturi 4 x USB 2.0+2 usb pe fata; 2 x PS2
Vreau sa stiu cam cat de bine pot sa il imbunatatesc!

| DeejayLiqua a răspuns:

*lateral