| M4seby a întrebat:

Buna TPU,am si eu o problema mai minora, vreau sa conectez 2 prelungitoare dar unul are 2 fire iar celalalt are 3, ce fac?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum spunea colegul, bagi unul in celalalt fără restricții (doar că nu mai ai nulul de protectie)

| halogen001 a răspuns:

Dacă aparatul are 3 fire, atunci va fi lipsit de împământare. Dacă aparatul are numai 2 fire, atunci nu e nici o problemă. Sunt și aparate cu 3 fire care merg bine și cu 2. Depinde de aparat. Al 3-lea fir e împământarea. De exemplu, un încărcător de telefon are numai 2 fire și e OK.

Răspuns utilizator avertizat