| geo9617 a întrebat:

Am o tastatura si vreau sa ii schimb mufa cu una USB. Problema e ca cele 4 fire nu se potrivesc. Un cablu are fire de culoare rosu, verde, alb si galben, celalalt are fire de culoare rosu, negru, verde si alb. Care sunt perechile lor sa functioneze tastatura?

Răspuns Câştigător
| ovidiu68 a răspuns:

Daca te ajuta :
http://imgur.com/TWEc60P
Este posibil s-a nu fie recunoscuta tastatura pe portul usb, dar incearca. Succes.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Perechea este cu... cosul de gunoi.
Iti procuri o alta tastatura.
Daca ai avut tastatura PS2 (cu mufa rotunda), te sfatuiesc s-a folosesti tot la fel, cea cu USB incarca suplimentar porturile USB a sistemului si poate duce la scaderea vitezei lor.

| Zaygon a răspuns:

Nu mai bine cumparai tu un adaptor si nu taiai cablul?