| andreea2819 a întrebat:

Buna TPU ...am si eu o problema, mi-am cumparat un telefon acum cateva zile si astazi cand l-am deschis imi arata sim blocat si nu ma lasa sa il deschid (de precizat ca face asa orice cartela as baga in el si este telefon cu abonament) daca nu are cartela in el se deschide normal doar ca nu pot apela logic din lipsa cartelei. stie cineva ce s-a intamplat si cum il pot repara
funidtsa restul vot ...va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Te duci in oras cu telefonul tau la un magazin anume pentru telefoane de reparat si ii zici sa iti decodeze telefonul pentru a merge orce cartela pe el de asta nu iti merge nici o cartela trebuie decodat

| 1n3x a răspuns:

Telefonul trebuie decodat.

| andreea2819 explică:

Telefonul este pe abonament si nu e problema cartela telefonul are o problema si nu stiu exact care