| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta big grin. Sa incepem. Acum o luna mi s-a ars placa de baza de la calculator, l-am dus la reparat si ei au pus alta noua. Acum merge bine calculatorul, problema e ca nu mai imi citeste stik-ul sau adaptorul de card. Adica il introduc in unitate si nu se intampla nimic, nu imi afisaza nimic. Stiti cumva care e cauza? Sau ce as putea face ca sa il citeasca? Dau funda! Si multumesc anticipat! happy

9 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Poate nu face „contact" placa de bază cu intrările USB/SD. Poate nu sunt instalate driverele.
Întreabă-i ce placă de bază ți-au pus. Poate ți-au pus una mai slabă, sau nu au conectat-o corect.
Pot fi mai multe variante. În spate merge stick-ul (dacă îl introduci direct în placa de bază)?

| Ioonela a răspuns (pentru SonicAndrei):

Nu. nu merge nici in spate

| SonicAndrei a răspuns:

Atunci ori placa e de vină, ori nu sunt instalate ceva drivere.

| Ioonela a răspuns (pentru SonicAndrei):

Ppfff... OK Merci! happy

| hp8510p a răspuns:

Nu ai driverele instalate pentru placa de baza

| Ioonela a răspuns (pentru hp8510p):

Ba da sunt instalate. Le-au instalat ei cand au schimbat placa de baza, iar lor atunci le-a mers si stik-ul, adica il citea sad

| Lynnfield a răspuns:

Verifică portul USB cu un mouse, sau altceva sa vezi dacă funcţionează sau nu!

| MisterTheGamer a răspuns:

Vezi daca nu e prafuit sau murdar

Glumă: Plesnestel si o sa mearga happy

| stef07 a răspuns:

Pai ai usb activate(adica driverele)? sau daca ai port usb in fata unitatii nu ai legate firele de la placa de baza la usb! big grin verifica unitatea