| RazvanALX122 a întrebat:

Bună TPU! Am și eu un calculator care nu am mai stat pe el cred ca 4-5 ani și acum am vrut să îi fac un test, am bagat PC-u în priza fara monitor și a pornit, am conectat un monitor la el și tot a pornit dar pe monitor nu apărea nimic (monitoru e bun, îl folosesc la laptop), am oprit calculatorul de la buton si cand apas pe buton nu se mai aprinde, deconectez monitorul si tot nu se mai aprinde, știți din ce cauza? Mulțumesc

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unde a fost tinut calculatorul? Nu cumva intr-un loc fara incalzire?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este vechi si numai in servis il poate repara, probabil este arsa placa video sau hard disckul, poate fi si din memorie sau din alte piese, du l in servis si ei i ti vor spune ce are si cît te va costa reparatia.

| sierra1 a răspuns:

" cand apas pe buton nu se mai aprinde"

sursă gata și cine mai știe ce altceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă l-ai ținut într-un loc neîncălzit și plin de praf posibil să se fi stricat ceva componente hardware ale monitorului.

| Erik28 a răspuns:

Poate e stricat sau e de la cablu de hdmi