| alooooooooooo1111 a întrebat:

Buna Seara TPU
acum cateva minute mi s-a intamplat ceva " straniu" laughing
vb cu prieteni pe facebook si dintr-o data s-a stins monitorul pc-ul mergea dar monitorul numai avea nici curent, am luat repede un monitor CRT din ala cu tub si l-am conectat la unitate si pc-ul mergea in continuare
apoi am scos monitorul cel bun din priza l-am conectat din nou la unitate l-am bagat iarasi in priza si a pornit
de ce? ce s-a intamplat?
cand s-a stins monitorul s-a auzit un sunet in casti cv gen " brrrrrr" si-apoi s-a stins

stiti cumva care e explicatia?
eu cred ca-i devina monitorul ma gandesc ca s-a ars dar vad ca nu-i asa... pentru ca este aprins in momentul de fata. culorile sunt normale deci nu arata altfel... la fel si pc-ul merge fara probleme.
ce a fost de vina?

6 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Posibil o cadere de tensiune
dar sigur mult nu mai duce din moment ce ti-a facut asa

| alooooooooooo1111 explică (pentru Broadband):

Te referi la monitor nu?

| Broadband a răspuns (pentru alooooooooooo1111):

Da

| Okkultist a răspuns:

A fost un scurt. O cadere de tensiune. Am patit si eu o data acum 3 ani la cineva.

| Ioscaa1 a răspuns:

S-a miscat vreun cablu

| AllexTheWolf a răspuns:

Si mi s-a intamplat si, l-am reconectat de 5 ori si nu mergea, l-am bagat la laptop si mergea, l-am baga inapoi la pc si nu mergea. Dupa cateva zile l-am bagat iar la pc si a mers. Ce a fost de vina, nu stiu... straight face