| Stefy_Stef_1987 a întrebat:

Am si eu un ps2 model scph-77004 slim 7B e numarul acela.
as vrea sa il modez si eu dar fara cip care sunt avatajele cu cip si care sunt avantajele cu soft imi puteti explcia si mie si daca se poate un tutorial care se poate face cu soft mersii

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nici una nu o poti face acasa. La cea pe card, ai nevoie de o consola deja modata(Fie tot pe card, fie pe cip). Nu ai tu cum sa faci nimic de la 0 de acasa.
Avantaje la card: poti sa vezi si filme; ruleaza jocuri de pe stick/hdd; poti sa faci salvari al unele jocuri pe stick/hdd. Dezavantaje: la jocurile de pe stick/hdd apare un lag as spune in partile cu filme, si e groaznic.
Avantaj la cip: mai sigur, permanenta, nu o poti pierde din neatentie ca la cea pe card; Dezavantaje: rulezi dar de pe dvd si nu de pe hdd sau altceva; nu poti sa faci salvari decat pe card.

| Stefy_Stef_1987 explică (pentru sltlp):

Multumesc de ajutor

| DomnulPinguin a răspuns:

Ai gresit sectiunea.Te rog posteaza la sectiunea "Tehnologie ", ok happy?