| costzy a întrebat:

Am un aparat foto digital Canon powershot A450 si cand vreau sa fac o poza afara pe lumina imi arata imaginea toata alba, si cand fac o poza mai la umbra vede normal.Ce credeti ca are?

4 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Citeste cu atentie manualul camerei, trebuie sa o setezi pentru exterior, soare si nu face poze cu camera indreptata spre soare, din cauza asta ies albe.

| costzy explică (pentru robytoby):

Nici asa nu merge si nu tin camera intreptata spre soare... daca vreau sa foigrafiez ceva de afara imi es pozele albe si inainte nu era asa....cred ca este de la obiectiv

| robytoby a răspuns:

Mergi cu el la un specialist, poate are ceva la obiectiv

| alexandru112211 a răspuns:

Verifica daca esti un modul manual si seteaza pe auto happy