| mariuscoditoiu a întrebat:

am un computer Pentium 4, CPU 2. 00Ghz,atunci cand incerc sa vad filme online se vad sacadat,o ia sunetul inaintea imaginii, vreau sa stiti ca urmaresc in explorer filmele (in crome e mai rau)am flash player-ul instalat

puteti sa imi spuneti din ce cauza, si cum as putea rezolva aceasta problema.
or fi de vina placa video?
multumesc

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Sugestia mea este sa folosesti Firefox. Este mult mai bun decat Chrome si mul mai flexibil. Ai sa observi diferenta. In orice caz, sistemul tau este "mic" cu o capacitate destul de mica si procesorul nu prea face fata. Nu este din cauza placii video. Descarca si instaleaza Firefox si o sa ai calitate mai bune. Sper ca te-am putut ajuta. Bafta

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1.Pentru filme online iti trebuie in primul rand o conexiune buna la internet.
2.La un film online e bine sa dai play apoi stop, il lasi sa se incarce cca 5-10 minute si apoi vizionezi.
3.Dezinstaleaza orice codec sau pachet de codecuri din calculator.
4.Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
5.ACTUALIZARE DRIVER pentru placa video manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - clic dreapta pe placa video si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu functioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu functioneaza, descarca driverul pentru placa ta video manual de la producator.
6. Sa ai cea mai noua versiune de Adobe Flash Player. Il descarci de aici http://get.adobe.com/flashplayer/ Si debifeaza ceea ce-ti apare deasupra linkului de download! Vezi foto http://i.imgur.com/to4cu.jpg ->orice ar fi trebuie sa debifezi. Asa se instaleaza doar Adobe Flash Player. La instalare inchide toate programele + browserul.
7. Sterge cookie si cache din browser.
Cookie - Internet explorer
1. Deschide Internet Explorer si da click pe meniul "Tools"'
2. Selecteaza "Internet Options"
3. Selecteaza "General"
4. La categoria "Temporary Internet files" da click pe "Delete Cookies" ==> Ok
5. Click pe "Delete Files"
6. Bifeaza casuta "Delete all offline content" ==> Ok
http://img505.imageshack.us/img505/7585/explorer.jpg

Cache Internet Explorer
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Instrumente) din partea de sus a browserului si selecteaza Internet Options (Optiuni internet);
Clic pe fila General din partea de sus a casetei de dialog, apoi pe Delete (Stergere), sub „Browsing history" (Istoric navigare);
In caseta de dialog care apare, bifeaza caseta de selectare Temporary Internet files (Fisiere de internet temporare) si apoi clic pe Delete (Stergere);
Clic pe OK.
8. Vezi daca mai sunt probleme!
Succes!

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Normal ca iti merge greu daca folosesti explorel.
Foloseste opera/chrome/mozila.

| Iwao a răspuns:

Instaleaza Comodo Dragon Internet Browser si nu mai ai probleme.
http://www.comodo.com/home/browsers-toolbars/browser.php

| perladunarii a răspuns:

Salut, Nu ai zis ce placa video ai, dar judecand dupa procesor, e cam slabuta si de asta nu face fata, nu poti sa spui ca e de la o anumita componenta, mai degraba de la tot calculatorul care e cam depasit!