| anonim_4396 a întrebat:

Am un driver numit "Data ( D : )" pe PC-ul meu si vreau sa stiu daca este inregula sa pun fisiere pe el?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Driver numit "Data"... tare asta!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Ok ce e tare?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Driverul!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Bine, dar nu este mare lucru pentru ca poti sa ii schimbi numele oricand vrei.

| anonimg a răspuns:

Cand ai instalat windowsul ai impartit hardul in 2 parti:
-pe una ai instalat windows-ul (si se numeste C )
-pe a doua ai lasat- goala(si se numeste D ). Si este bine cum ai facut. Si pe acest "D" este recomandat sa pui prima data fisiere.

| dannyel86 a răspuns:

Data (Dhappy poate fi o partitie a hardului sau poate fi litera (Dhappy alocata unui stick sau altui tip de memorie externa. Daca nu ai astfel de dispozitive conectate la pc, cel mai probabil e o partitie ce tine de hard, pe care poti pune fisiere (poze, muzica, text, video, kituri), dar nu si fisiere apartinand sistemului de operare sau programe care sa se instaleze pe aceasta partitie (pentru ele se recomanda partitia Chappy.
Click dreapta pe Data D:, alegi "Properties" si vezi ce dimensiune are acea partitie.

| JustStitch a răspuns:

Da, poti sa pui!